Acil Serviste Kavga Etmek İstiyorsanız Seçmeniz Gereken 12 Yol

Acil Servis Çalışanları için Multidisipliner Yaklaşım Paneli

acil serviste iletişim paneli

Acil Servis Çalışanlarına İletişim ve Empati Odaklı Eğitim Verildi
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Acil Servis Çalışanları için Multidisipliner Yaklaşım” paneli 29 Haziran 2022 tarihinde Turgutlu Devlet Hastanesinde gerçekleştirildi.
Eğitim kapsamında Manisa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı kamu hastaneleri ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri Acil Servislerinde görev yapan hemşire, güvenlik görevlileri, ve hasta karşılama personellerine “Merhamet yorgunluğu ve Psikolojik Dayanaklılık ve Acil serviste uygulanabilir iletişim yöntem ve teknikleri örnek vakalar ile derlenerek aktarıldı. Çeşitli şikayetlerle Acil Servislere başvuru yapan hastalara iletişim ve empati odaklı sağlık hizmeti sunulabilmesi ve buna bağlı olarak hizmet sunumunda oluşabilecek Beyaz Kod (Sağlıkta Şiddet) vakalarının önüne geçilebilmesi adına hazırlanan Panelin, moderatörlüğünü de yapan Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri anabilim dalında görev yapan Prof. Dr. Erol ÖZMEN tarafından ‘’Acil Serviste İletişim ,Sağlıkta Şiddeti Önlemek İçin Gereken İletişim Yöntemleri’’, Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde görev yapan, Doç. Dr. Sevgi NEHİR tarafından “Merhamet Yorgunluğu ve Psikolojik Dayanaklılık” başlığı altında stresle başa çıkabilme yöntemleri de aktarıldı. Öğleden sonra ki oturumda ise Merkezefendi Devlet Hastanesinde görev yapan Uzm.Dr. Çağdaş CAN tarafından acil servislerde yaşanmış olayların anlatıldığı ‘’Acil Serviste Kavga Etmek İstiyorsanız Seçmeniz Gereken 12 yol ‘’konusu katılımcılara anlatıldı.
Panel bitiminde düzenlenen kapanış töreninde katılımcılara Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen katılım belgeleri verilerek, eğitimcilere Manisa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre ERKUŞ ,Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Op.Dr.Erol KARACA ,Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Murat ÖZŞAHİN tarafından teşekkür plaketleri taktim edildi.

Exit mobile version