Son Sayfaya Kadar Gerilim Müzikleri

Bölümler 

1 İki Kişi: 2709 Dünya’sı anlatılır, T-Ort’un oluşum hikayesi, Meka’ların güçlenmesi, etki tepki ilkesi ile Z/D’nin kitaptaki rolü hakkında bilgi verilir.

2 Bina: T-Ort’un yaşadığı bina okuyucunun zihninde şekillendirilir, 33 kattan, katın bekçilerinden, tuzaklardan ve yapılan hazırlıklardan bahsedilir.

3 Göz: Tabloda yaşayan yüz sürekli hareket eder, etrafı gözler, Z/D’yi takip eder, gölge yazılım ikilinin hareketlerini yavaşlatır, çizgi silah ile tablodaki göz etkisiz hale getirilir.

4 İçki: Barmen ile atışmalar, zaman felsefesi, kısa devre olmak, tekrar canlandırılan MekaBarmen’in çıkış yolunu göstermesi.

5 Aslan: Robot benzeri evcil hayvanlar, sahibini öldüren robotlar, anti-cip kavramı, ekran koruyucusunun gerçeklik üstüne etkisi.

6 Kalp Atışı: Cansız mankenler, gelişmiş gösterge bilim, kalp atışını durdurmak, bekçiyi kandırmak ve şiddetin kaynağı olan sopalar bu bölümün esasları.

7 Değişim: Simetrisi alınmış balkon, yürüdükçe gerilemek, konserve balık, balkon aslında bekçiydi vurgusu.

8 Otobüs: Çocukluk anıları, otobüse verilen ek anlamlar, çocukken yer vermediği amcanın tekrar karşısına çıkması, metal el ve bükülen kapı.

9 Ağır Çekim: Tombul teyze, pazar yeri, sivrisinekler ve onların soktuğu limonlardan çıkan yavaşlatıcı gaz, dev pervanenin ters çevrilmesi ile çıkış kapısının bulunması.

10 Kadın: D’nin ilişkisi anlatılır, çaresiz kadına duyulan yardım isteğinin nasıl aşka dönüştüğü vurgulanır, kadının saplantısı ve ölümü.

11 Tepetaklak: Cezalı ruhların kahkahalar ile çile doldurması, sohbetin besin kaynağı olması, çuval yardımıyla kurtuluş.

12 Cüceler: Giderek kısalan asilerin katı burası, nasıl cüceleştiler, gölde yüzmek tek eğlenceleri, en az ıslananı seçiyorlar, gölün derinliklerinde yaşayan koyunun yok olması.

13 Meyveler: Gaddar meyveler barbarların eğlencesi olmakta, birbirine düşürülen devler, muhallebinin kurtarıcı etkisi.

14 Koşan Yatak: Canlı ve ölü, ikisi de aynı kişi aslında, yatağa bağlanmışlar, yapay zekanın vaatleri ile kandırılmışlar, iyi ki varsın Tı(P)unk.

15 Desenler: Karışık zihinlerin farklı desenleri katın duvarlarına yansır, renk cümbüşünün içine bekçi gizlenir, ilaç etkisi ile düşünceden fakirleştirilmiş aklın kurtarıcı etkisi.

16 Yirmi İki Karakter: Çoklu kişilik bozukluğu, kendi içindeki körleştiği noktalar, korku, alışkanlık, bağımlılığın çıkmazları ile sonuca kolayca ulaşılır. 

17 Tabutlar ve Köpekler: Köpeklerin beyaz güzelliklere dönüşmesi, tabut içinde kaybolmak, siyah giyinmiş kadınların terk ettiği kapılarda yazan kelimeler.

18 Sinema Salonu: Filmdeki olayların gerçek hayata yansıması, şiddet ile coşmak ve yaşlanmak, ayna simetrikleri ile kurtuluşu bulmaları, kitabın bilinçli olarak yarım bırakılması. 

Masa

Son Sayfaya Kadar Gerilim

Çağdaş Can

Exit mobile version